Sport

Zidane, i zhgënjyer

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, është i zhgënjyer edhe pse fitoi ndaj Fuenlabradas

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Fuenlabradas, me rezultat 0:2, në kuadër të Copa del Rey.

Por, Zinedine Zidane është shumë i zhgënjyer që mbrojtësi i Real Madridit, Jezusit Vallejo u ndëshkua me karton të kuq.

“Nuk mund të jem i lumtur – ai nuk është i lumtur për kartonin e kuq”, tha trajneri francez pas ndeshjes.

“Por, qëndroj pas asaj se ka luajtur mirë në lojë, me këtë po merrem dhe për këtë jam i lumtur”, theksoi ai. /Express/