Sport

Zlatan Ibrahimovic pozitiv për COVID-19

Ibra pozitiv me COVID-19 dhe nuk luan sonte në Europa League

Milan zyrtarisht ka konfirmuar se Zlatan Ibrahimovic ka rezultuar pozitiv për COVID-19, derisa pjesa tjetër e ekipi të gjithë negativ.

Ai do të mungojë sonte në Europa League.

“AC Milan konfirmon se Zlatan Ibrahimovic ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe s’do të jetë për ndeshjen sot Milan-Bodø/Glimt”, shkruhet në njoftimin e klubit.

“Për këtë i kemi informuar autoritetet shëndetësore dhe lojtari është vet izoluar”.

Milani gjithashtu shkroi se “të gjithë pjesa tjetër e klubit ka rezultuar negativ”. /Gazeta Express/

the authorGazetaKNN