Tech

ZTE prezanton telefonin e ri Blade V7 Plus

ZTE ka prezantuar një smartfon të ri të quajtur Blade V7 Plus.

ZTE serive, Blade V7 e V7 Lite tani i kushtuar edhe një version, Blade V7 Plus i cili ka tipare të reja, si skanerin e skanimit të gishtërinjve nga pas, shumë më e lehtë e baterinë 2,540 mAh, transmeton koha.net.

Ky smartfon vjen me çipin e përditësuar MT6753, ndërsa ekranin e ka të njëjtin, 5.2 inch, 2 GB RAM si dhe 16 GB hapësirë në memorie.

Ndërsa zhgënjimi më i madh vjen nga sistemi operativ, pasi Blade V7 Plus vjen me Android Marshmallow 6.0.

Skaneri i ri i gishtërinjve është vendosur nga pas, së bashku kamerën 13 M.

the authorE B