Sport

Zvicër – Poloni, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Zvicër – Poloni.

Zvicra edhe në këtë takim shumicën e formacionit, pra më saktësisht mesfushën, ua ka besuar shqiptarëve.

Siç pritet kanë startuar Xhaka, Behrami dhe Shaqiri, teksa sulmin e udhëheq Seferovic.

Te Polonia lideri është Lewandowski.

 Formacioni i Zvicrës: Sommer; Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez; Behrami, Dzemaili, Xhaka; Shaqiri, Seferovic, Mehmedi

Formacioni i Polonisë: Fabiański; Piszczek, Pazdan, Glik, Jędrzejczyk; Błaszczykowski, Maczyński, Krychowiak, Grosicki; Milik, Lewandowski.