Sport

Zyrtare: Gjermania zbulon listën, Ozil mbetet jashtë

Mesut Ozil nuk është ftuar nga Gjermania.

Ylli Arsenalit, Messut Ozil, është lënë jashtë skuadrës për ndeshjet e radhës që gjermania i zhvillon me San Marinon dhe Italinë

Mesfushorit u është dhënë pushim nga Joachim Low, skuadra e të cilit përballet me 11 nëntor me San Marinon në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës, deri katër ditë më vonë luajnë miqësore me Italinë.

“Lojtarët në ligat më të forta, nuk kanë pushim dimërorë, ashtu si në Bundesliga, andaj mendova që t’iu japë pushim”, tha Low.

Leroy Sane, Andre Schurrle dhe Antonio Rudiger gjithashtu janë lënë jashtë.

Skuadra e plotë:

Portierë: Manuel Neuer (Bayern München), Bernd Leno (Bayer Leverkusen), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona).

Mbrojtës: Jerome Boateng (Bayern München), Yannick Gerhardt (Wolfsburg), Jonas Hector (Cologne), Benjamin Henrichs (Bayer Leverkusen), Benedikt Howedes (Schalke), Mats Hummels, Joshua Kimmich (Bayern Munchen), Shkodran Mustafi (Arsenal), Sebastian Rudy (Hoffenheim), Jonathan Tah (Bayer Leverkusen).

Mesfushorë/Sulmues: Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Serge Gnabry (Werder Bremen), Mario Gomez (Wolfsburg), Leon Goretzka (Schalke), Mario Gotze (Borussia Dortmund), Ilkay Gundogan (Manchester City), Sami Khedira (Juventus), Toni Kroos (Real Madrid), Max Meyer (Schalke), Thomas Muller (Bayern Munchen), Kevin Volland (Bayer Leverkusen), Julian Weigl (Borussia Dortmund).