Sport

ZYRTARE: Këto dy vende do ta organizojnë Kupën e Amerikës

Argjentina dhe Kolumbia kanë marrë një lajm fantastik.

Argjentina dhe Kolumbia do ta organizojnë Kupën e Amerikës në vitin 2020.Argjentinasit dhe kolumbianit kishin bërë publike kushtet e tyre nga aspekti i infrastrukturës, ndërsa në Komitet është vendosur që të dyja të jenë organizatore e kompeticionit më të madh në dy kontinentet, transmeton lajmi.net

Tashmë kanë filluar ndeshjet kualifikueses për Kupën e Amerikës, ndërsa sot është bërë e ditur edhe stadiumet ku do të zhvillohen ndeshjet për eliminatore.Argjentina dhe Brazili shihen si favorit, por pa lënë anash as Uruguain dhe Kolumbinë. /Lajmi.net/