Sport

Zyrtare: Kjo është finalja para finales (Foto)

Italia do të luaj kundër Spanjës në 1/8 e finales së Euro 2016.

Finale para finales, kështu mund të cilësohet ndeshja ndërmjet Italisë dhe Spanjës në 1/8 e finales së Euro 2016.

Italia si fituese e Grupit E do të luaj me Spanjën që përfundoi në vendin e dytë në Grupin D.

Kujtojmë se Italia dhe Spanja ishin takuar edhe në finale të Euro 2012, ku spanjollët kishin fituar me rezultat të thellë 4:0. /Express/

finale1

finale2

the authorSamir Dalipi