Sport

Zyrtare: Përforcimi i Juventusit arrin në Torino (Foto)

Marko Pjaca ka mbërritur në Torino. Kroati do t’i kryej testet mjekësorë para se të nënshkruaj me Juventuisn

Juventusi nuk ka të ndalur. Pas transferimit të Miralem Pjanic, Dani Alves dhe Medhi Benatias, Bianconerët kanë bërë goditjen e radhës.

Kampioni i Italisë kanë arritur marrëveshje me Dinamo Zagrebin për transferimin e sulmuesit të talentuar, Marko Pjaca.

Ky i fundit ka mbërritur në Torino para për t’i kryej testet mjekësorë para se të nënshkruaj me Juventusi. Këta të fundit kanë ka shpenzuar 22.5 milionë euro për Pjacan.