Sport

Zyrtarizohet topi me të cilin do të luaj Kosova në Ligën e Kombeve

Është zyrtarizuar topi me të cilin do të luajnë Kombëtaret në ndeshjet e Ligës së Kombeve.

Topi është dizajnuar dhe prodhuar nga kompania gjigante e veshjeve sportive, Adidas.

Me këtë top do të luaj edhe Kosova në ndeshjet e Ligës së Kombeve, në Baku kundër Azerbajxhanit dhe në Prishtinë kundër Ishujve Faroe. /IndeksOnline/