Rikthehet në teatër shfaqja “Sonte jam vetëm” e cila theu rekordet e shikueshmërisë në vitin 2010

16 Dhjetor 2017

Shfaqja “Sonte jam vetëm” ngjet në skenën e Teatrin AAB “Faruk Begolli”, Niada Saliasin dhe Ilir Tafën. Dramaturgu i kësaj shfaqje është Andrea Pol Antoan, ndërsa regjia është bërë nga Enver Petrovci.

Shfaqja vjen më 16 dhjetor duke filluar nga ora 15:00 në Teatrin e Kolegjit AAB “Faruk Begolli”.

“Sonte jam vetëm” do të marrë pjesë edhe në Festivalin Ndërkombëtar të Teatrove në Sarajevë, që mbahet nga 16-23 dhjetor 2017.

Një arsye më shumë për të mos e humbur këtë shfaqje, është edhe qëllimi i saj humanitar për ta ndihmuar të riun Florent Hoxha, i cili po vuan nga një sëmundje e rëndë. 

Jeni të mirëseardhur!

 

 

Share: