Studenti i Kolegjit AAB Besart Pireva fiton ndeshjen e tretë në Boksin Profesionist

7 Gusht 2023
AAB College student Besart Pireva wins third bout in Professional Boxing

Studenti i Fakulteti të Kulturës Fizike dhe Sportit në Kolegjin AAB Besart Pireva fiton edhe ndeshjen e tretë me radhë në Boksin Profesionist. Ndeshja u zhvillua në Civitanova të Italisë kundër boksierit Alassane Traore nga Côte D’Ivoire i Bregut të Fildishtë. Ndeshjen Besarti e fitoj duke e rrëzuar kundërshtarin me nokaut teknik në minutën e dytë të raundit te parë.

Besarti tash e sa kohë është duke boksuar në sportin profesionist në kategorinë super të mesme 78kg.

Share: